Aktualności  >>  Kongres 2017

LUDZIE – RELACJE – ARRANT

W dniach 9-10 stycznia w hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się II Ogólnopolski Kongres Arrant. Do Warszawianki przybyło blisko 230 gości, w tym 160 najlepszych Partnerów Arrant. „Ludzie – Relacje – Arrant” – tak brzmiało hasło przewodnie Kongresu, które doskonale oddawało charakter spotkania. Spotkanie poświęcone było głównie pośrednikom, a nam w szczególności zależało na tym, aby podkreślić, że to ludzie oraz budowanie z nimi relacji są fundamentem naszej działalności. Podczas spotkania poruszyliśmy aktualne problemy rynku ubezpieczeń, m.in. rola i przyszłość pośrednictwa ubezpieczeniowego, rozwój poza agencyjnych kanałów dystrybucji ubezpieczeń, nowe technologie w kanale agencyjnym, komunikacja na linii agent-pośrednik czy nadużycia jakich dokonują pośrednicy ubezpieczeniowi. W tym roku spotkanie przybrało wyjątkową formułę. Zorganizowaliśmy dwa panele konferencyjne, w tym jeden w formie debaty, do której zaprosiliśmy przedstawicieli pięciu TU będących w 2016 r. partnerami strategicznymi Arrant (Ergo Hestia, Generali, PZU, Warta, Gothaer). Debatę poprowadziła redaktor naczelna Gazety Ubezpieczeniowej dr. Bożena Dołęgowska-Wysocka.

Spotkanie rozpoczął Prezes Artur Pakuła, który po przywitaniu gości nawiązał do sytuacji panującej na rynku ubezpieczeniowym w końcówce 2016 roku. Problemy, z którymi musieli poradzić sobie Agenci to m.in. zakończenie wojny cenowej, zmiana marży agencyjnej oraz praca nad rentownością portfeli TU.
2016 rok Arrant zakończył wynikiem przypisu składki na poziomie 150 mln zł. W porównaniu do roku 2015 był to wzrost na poziomie 144%. Plany na 2017 mamy natomiast jeszcze ambitniejsze. Nasz cel? 220-250 mln!
Podczas swojej przemowy Artur Pakuła niejednokrotnie podkreślał rolę relacji z pośrednikami. 2016 roku były one szczególnie umacniane dzięki 47 spotkaniom w regionach oraz ogromnej ilości spotkań indywidualnych. Wierzymy, że to między innymi dzięki takim działaniom rośnie liczba pośredników zainteresowanych ścisłą współpracą właśnie z Arrant. W tym momencie nasza struktura składa się z 35 partnerów generalnych oraz 4 przedstawicielstw.
Rafał Trzyna – dyrektor Biura Sprzedaży przedstawił niektóre z planów na przyszłość i zapowiedział utworzenie telefonicznego centrum wsparcia oraz start projektu Akademia Arrant, którego patronem strategicznym zostało Generali.
Pierwszą część spotkania zakończyło tradycyjne już rozdanie nagród dla najlepszych pośredników minionego roku.

Podczas przerwy między pierwszą a drugą częścią konferencji pośrednicy mieli możliwość odwiedzenia specjalnie zaaranżowanej na tę okazję placówki Arrant. W tym miejscu na pytania Partnerów Arrant czekali specjaliści wyznaczeni do poszczególnych projektów: Arrant24, Arrant Cash oraz Agent Arrant. Poza strefą Arrant pośrednicy mogli również odwiedzić stoiska poszczególnych TU oraz wziąć w udział w rozmowach prowadzonych w kuluarach.
Druga część konferencji to wspomniana już wcześniej debata, która w tak znakomitym gronie była dla nas niezwykłym doświadczeniem, natomiast liczymy, że dla naszych słuchaczy czymś nowatorskim, inspirującym i niespotykanym. Podczas debaty poruszone zostały zagadnienia, które w największym stopniu nurtują pośredników: rozwój poza agencyjnych kanałów sprzedaży, nieuczciwość agentów, oraz rola ubezpieczeń w dalszej perspektywie czasu.
Po zakończeniu debaty 9 TU postanowiło nagrodzić najlepszych sprzedawców z sieci Arrant. Nagrody zostały przyznane aż 33 pośrednikom, a same towarzystwa nie szczędziły również ciepłych słów i pochwał kierowanych w stronę Arrant za dynamiczny rozwój, innowacyjność oraz dotychczasowe osiągnięcia.
Po zakończeniu części oficjalnej mieliśmy przyjemność spotkania się z naszymi gośćmi podczas wspólnej uroczystej kolacji, a główną atrakcją wieczoru był występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. Następnie fantastyczna zabawa przy akompaniamencie zespołu oraz DJ trwała do białego rana.
Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy zorganizować wydarzenie, podczas którego mogliśmy pochwalić się swoimi sukcesami, zorganizować część merytoryczną (debata), porozmawiać z naszymi Partnerami oraz nagrodzić tych najlepszych, a finalnie spędzić miło czas zarówno podczas ciekawych rozmów jak i wspaniałej zabawy.