Blog  >>  Ubezpieczenie turystyczne

Najczęściej wybranym rodzajem polisy są te standardowe, ograniczające się do ubezpieczenia kosztów leczenia oraz assistance. Dzięki nim klienci mogą bez obaw wybrać się na wakacje i w pełni korzystać z ich uroków. Jest to jednak podstawowy pakiet ochrony, stworzony z myślą o wyjazdach turystycznych w celu zwiedzania i wypoczynku w docelowym miejscu podróży. Większość standardowych polis obejmuje ochroną także uprawianie sportów rekreacyjnych np. jazdę na rowerze, trekking, bieganie, pływanie czy kajakarstwo.

Warto dołączyć do niego polisę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest szczególnie polecana dla klientów podróżujących samochodem lub innymi środkami komunikacji na większych dystansach. Na jej podstawie, w momencie wystąpienia wypadku i/lub trwałego uszczerbku na zdrowiu będą mogli liczyć na odpowiednie odszkodowanie. Jeśli klient podróżuje pociągiem, samolotem lub innym środkiem komunikacji publicznej warto zaproponować także ubezpieczenie bagażu podróżnego. Polisa może obejmować również ochronę kosztów rezygnacji lub przerwania podróży, która sprawdzi się w momencie, gdy wykupujemy ofertę wakacji za pośrednictwem biura turystycznego lub biletów na różnego rodzaju atrakcje. W ten sposób możemy liczyć nie tylko na zwrot kosztów związanych z wykupieniem turnusu, ale także rezerwacją rejsu, noclegu, samochodu i wielu innych.

Ubezpieczenie dla aktywnych fizycznie

Jeśli natomiast klient jest osobą, która swoje wakacje spędzi na aktywnym wypoczynku, warto dopasować rodzaj ochrony do dyscypliny sportu lub aktywności, które chce wykonywać podczas urlopu. Do wyboru mamy tutaj bardzo szeroki wybór: od nart oraz snowboardu, przez nurkowanie aż po sporty wysokiego ryzyka oraz ekstremalne. Dzięki temu, proponując klientowi ofertę ochrony turystycznej, możemy ją maksymalnie dostosować do jego indywidualnych potrzeb przez zastosowanie odpowiedniego rozszerzenia.

Ubezpieczenie turystyczne dla przewlekle chorych

Choroba nie sprawia, że przestajemy mieć chęć do poznawania świata, dlatego pośród różnych polis wielu towarzystw ubezpieczeniowych proponujemy także oferty dopasowane do osób z przewlekłymi chorobami. Wystarczy rozszerzyć swoją ochronę o ryzyko zaostrzenia lub powikłania choroby, aby mieć pewność, że nawet w razie pogorszenia się samopoczucia klienta w trakcie wakacji, otrzyma on profesjonalną pomoc, a jej koszty zostaną objęte odszkodowaniem.

Ubezpieczenie turystyczne dla pracujących

Nie jest tajemnicą, że wiele osób w sezonie letnim spędza wakacje nie tylko na odpoczywaniu, ale także na pracy dorywczej poza granicami Polski. Najczęściej obywatele naszego kraju decydują się na dodatkowy zarobek w Holandii, Włoszech czy Francji, ale nie tylko! Także wówczas mają prawo do skorzystania z ochrony, jednak należy pamiętać, by ofertę dostosować pod kątem wykonywanej pracy. Szczególnie, gdy będzie miała ona charakter fizyczny – warto wtedy zaproponować klientowi rozszerzenie jej o koszty leczenia, assistance i/lub NNW.

Ubezpieczenie turystyczne w multiagencji Arrant

Jako doświadczona multiagencja, oferujemy niezwykle szeroką ofertę polis turystycznych najbardziej znanych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych. Rozpoczynając z nami współpracę otrzymasz dostęp do pełnej bazy aktualnych ofert, które możesz zaproponować swoim klientom. Dzięki intuicyjnym systemom i programom będziesz mógł jak najlepiej doradzić im w wyborze odpowiedniej polisy turystycznej.