Blog  >>  Jak bezpiecznie przejść przez życie?

Każdy dorosły człowiek staje w swoim życiu przed całym zestawem trudnych decyzji, od których będą zależeć jego późniejsze losy. Wybór ubezpieczenia na życie, dom i OC/AC/NNW to jedna z nich – w grę wchodzi tutaj bowiem umiejętność zręcznej kalkulacji, która pozwoli nam wybrać najlepszą z dostępnych na rynku usług dostosowaną do naszych potrzeb i posiadanych przez nas zasobów finansowych.

Po co być mądrym po szkodzie, skoro można przed?

Wraz z wiekiem zdobywamy coraz więcej doświadczenia, nasze zarobki nieustannie rosną, a posiadany majątek zwykle powiększa się. Jednym słowem: mamy coraz więcej do stracenia. W dodatku ubezpieczenia często wydają nam się kosztowne, przez co nie uśmiecha nam się regularnie ponosić kosztów ochrony przed ewentualną katastrofą. Jednak każda osoba, która doświadczyła w życiu dużych strat materialnych lub uszczerbku na zdrowiu z pewnością zaświadczy, że chętnie cofnęłaby czas, aby móc skorzystać z odpowiednio wysokiego ubezpieczenia.

Polisa na życie, dom, OC, AC, NNW…

Czy naprawdę potrzebuję tych wszystkich ubezpieczeń? Choć wydawać się to może absurdalne, każda z polis: na życie, dom, czy OC/AC/NNW, ma na celu przewidzenie bardzo konkretnych sytuacji, które mogą nam się przydarzyć w różnych okolicznościach. OC, AC i NNW chronią kierowcę i pasażerów pojazdu od następstw potencjalnego wypadku, ubezpieczenie domu zapewni nam spokojny sen w przypadku pożaru, zalania lub włamania, a polisa na życie zapewni wsparcie finansowe w razie kłopotów ze zdrowiem.

Rozważając zakup polisy, powinniśmy zastanowić się, w jakim celu podejmujemy ten ważny krok. Multiagencja Arrant przygotowała praktyczny zestaw pytań, które nadadzą konkretny kierunek Państwa działaniom. Zastanówmy się więc:

* Na jakie sytuacje jestem szczególnie narażony/-a?

Spróbujmy ocenić potencjalne ryzyko, analizując nasz dotychczasowy styl życia i zastanawiając się, które jego dziedziny potencjalnie narażają nas na wypadek lub inne nieszczęśliwe zdarzenie. To pozwoli nam ustalić, jakiej polisy najbardziej potrzebujemy: związanej z domem, podróżami czy też użytkowanym pojazdem (OC, AC i NNW).

* Kto na mnie polega?

Wielu z nas odpowiada finansowo nie tylko za samych siebie. Osoby, którym chcemy zapewnić maksymalny poziom opieki to zazwyczaj członkowie rodziny: dzieci, współmałżonkowie, rodzice.

* Jakie wartości cenię sobie w życiu?

Nie każdy ma we krwi skłonność do ryzyka. Wielu z nas ceni sobie spokój ducha, starając się zawsze przewidywać do przodu i odpowiednio zabezpieczać siebie i swoją rodzinę na różnych poziomach życia. Właśnie temu służą takie polisy jak ubezpieczenie domu czy OC/AC/NNW. Nie warto dokładać sobie stresu i narażać się na wyrzuty sumienia w razie wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji.

* Co mam do stracenia?

Należy w końcu przejść do konkretów: jak wygląda moja sytuacja finansowa? Czy mogę sobie pozwolić na nadszarpnięcie budżetu o większą kwotę w razie nieprzewidzianych wypadków losowych? Jeśli nie – może warto zdecydować się na korzystną cenowo polisę na dom lub OC, AC czy NNW, które proponuje Multiagencja Arrant.

Wszystkim naszym klientom życzymy tyle zdrowia i pomyślności, aby nigdy nie musieli korzystać z wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Gdyby jednak zaszła taka potrzeba – jesteśmy.